Networking bez tajemnic - relacja z warsztatów dla wolontariuszy PMI GB

Każdy z nas wie, że networking stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w środowisku biznesowym. Wystarczy spojrzeć na programy wielu konferencji czy spotkań, by zauważyć, że dawne przerwy kawowe zastąpiły sesje networkingowe.

Wolontariusze PMI GB w poniedziałek 17 listpada br. mieli przyjemność uczestniczyć w dedykowanych im warsztatach networkingowych. Poprowadziła je entuzjastka networkingu - Kamila Czarnomska - Doradca & Trener w firmie szkoleniowej TRENING KARIERY, Content Manager w Marketing Day, Doradca i Project Manager w Kierunek na Prace.

Dwugodzinne warsztaty rozpoczęliśmy od przedstawienia naszych oczekiwań i obaw związanych z networkingiem. Najczęściej pojawiającym się pytaniem było "jak zacząć?". Recepta pojawiła się chwilę później, w postaci kilku krótkich, lecz cennych wskazówek. Dowiedzieliśmy się jak przełamać zakłopotanie i nawiązać ciekawe, cenne dla nas kontakty biznesowe. Nie obyło się bez praktyki - rady zaczęliśmy wykorzystywać w takcie warsztatowych ćwiczeń.

Kamila wśród licznych rad i omówionych technik podkreśliła, że sztuką w networkingu nie jest jedynie nawiązywanie kontaktów i poszerzanie swojej sieci na portalach takich jak np. linked.in. Najtrudniejsze w networkingu jest utrzymywanie stałych relacji. Tutaj cennym narzędziem okazała się technika 3x3.

Jeżeli chcielibyście, by networking również dla Was przestał być tajemnicą, polecamy bloga Kamili www.treningkariery.pl, gdzie znajdziecie kilka cennych wskazówek, ale również będziecie mogli nawiązać kontakt z naszą trenerką.

Dodatkowo, Kamila pojawi się na sesji networkingowej na najbliższym seminarium PMI GB, we wtorek 25 listopada br. o godzinie 18 w sopockim Grand Hotelu.


LET’S START ENGLISH WINTER CAMP 2015

English Winter Camp 2015 – ruszyły prace projektowe nad organizacją obozu dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym.

English Winter Camp to kilkumiesięczny projekt społeczny, realizowany przez gdański oddziału PMI, w którym uczestniczą wolontariusze z całego świata. Do zespołu zimowej edycji EWC dołączyli przedstawiciele takich państw jak Egipt, Hiszpania, Korea Południowa, Chiny, Wielka Brytania, czy Czechy. Oprócz obcokrajowców zespół tworzą wolontariusze z Polski, którzy aktywnie angażują się w inicjatywę. – opowiada Dominika Arendt, Project Manager English Winter Camp 2015.  Nad całym przedsięwzięciem pracujemy podzieleni na pięć zespołów projektowych: komunikacja i PR, wydarzenia, program, fundrasing i formalności. Każda z grupa jest odpowiedzialna za inny obszar przygotowań do obozu. Jest to doskonała okazja do nabycia doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz sprawdzenia się i odpowiedzenia na proste pytanie ,,Czy jesteśmy w stanie sprostać tak wielu wyzwaniom?”  – dodaje.

25 października w siedzibie Thomson Reuters, w Gdyni około 40 wolontariuszy rozpoczęło projekt English Winter Camp 2015 warsztatem planistycznym. Wydarzenie otworzył Przemysław Kotecki, dyrektor gdańskiego oddziału PMI, który przybliżył zebranym działalność stowarzyszenia i możliwość rozwoju w zakresie Project Management’u w ramach wolontariatu w PMI. Następną część spotkania została poświęcona merytorycznym aspektom zarządzania projektami i podejścia Agile. Specjalny warsztat dedykowany członkom zespołów EWC 2015 i NTPM poprowadził Piotr Wojtera, doświadczony Project Manager z firmy Nordea IT.  English Winter Camp prowadzony jest zgodnie z metodologią Agile, bazując na podejściu Scrum. 

35 dzieci będzie miało okazję wziąć udział w niezapomnianych feriach English Winter Camp 2015. Obóz odbędzie się w Darżlubiu i potrwa od 02.02.2015 do 12.02.2015. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą i zaangażowania się w akcję. Szczegóły na http://english-camp.pl/. Zapraszamy także do kontaktu z Project Managerem bieżącej edycji – Dominiką Arendt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..


Zapraszamy na październikowe seminarium

Project Management Institute Gdansk Branch has a pleasure to invite you to the next seminar "Titanic Lessons for business" led by Mark Kozak-Holland, PhD, PMP, IPMA-D, Cert.APM, which will take place on October 6th, 2014 in Sofitel Grand Hotel in Sopot, at 6 pm. Seminar will be led in English.

"Titanic Lessons for business"

R.M.S. Titanic was considered by many, including its designers and builders to be an unsinkable ship. With redundant safety systems that used the latest emerging technologies of the day, the ship was considered so safe that it did not even need a full complement of lifeboats. Yet, a collision with an iceberg put an end to the ship on its maiden voyage and led to the deaths of thousands of passengers and crew. The sinking of Titanic is one of the worst maritime disasters ever.

Imagine you are in one of Titanic’s lifeboats just sighted by the rescue ship Carpathia. As you look back at the wreckage site, you wonder how such a disaster could have happened. What were the causes? How could things go so badly wrong? Why did she founder? No one had expected it.

This presentation analyzes the project that designed, built, and launched the ship, showing how compromises made during early project stages led to serious flaws in this supposedly "perfect ship." In addition, the presentation explains how major mistakes during the early days of the ship's operations led to the disaster. All of these disastrous compromises and mistakes were fully avoidable.

Paying attention to how historical projects and emerging technologies of the past solved complex problems of the day provides some very valuable insights into how to solve today’s more challenging business problems.

Registration link: http://www.uczestnicy.pl/event/pmi-gdansk-branch-seminar---titanic-lessons-for-business---october-6th-2014-sopot

poster no cpmks

Kolejny sukces New Trends in Project Management

W dniach 22-23 maja w hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się po raz trzeci konferencja New Trends in Project Management (NTPM). W trakcie dwóch dni ponad 300 uczestników mogło wybierać spośród 42 różnych prelekcji i 8 warsztatów. Organizatorzy ułożyli program także tak, aby nie zabrakło czasu na wymienienie się doświadczeniami i poznanie wielu Project Managerów, pracujących w różnych branżach.

Czytaj więcej...